Monitoring dla Wspólnot Mieszkaniowych

W dzisiejszych czasach coraz więcej Wspólnot Mieszkaniowych decyduje się na instalację  telewizji przemysłowej. Pomimo oczywistego i jedynego problemu, czyli kosztów instalacji systemu, monitoring niesie ze sobą szereg korzyści. Systemy telewizji przemysłowej z roku na rok są coraz tańsze i bardziej powszechne nie tylko we Wspólnotach Mieszkaniowych.

Ochrona przed wandalami

Podstawowa i najważniejsza zaleta kamer przemysłowych w budynkach mieszkalnych to ochrona przed wandalami, niszczeniem elewacji, klatek schodowych itp. Już sam fakt obecności prawdziwych kamer (nie atrap które są łatwo rozpoznawalne) odstrasza w 90% przypadków potencjalnych niszczycieli i wandali.  Ponadto zniszczeń  obiektu najczęściej  dopuszczają się  sami lokatorzy, przez co są bardzo łatwo rozpoznawalni na systemie

monitoringu nawet w nocy, gdy widoczność jest zdecydowanie gorsza. Wiele Wspólnot Mieszkaniowych decyduje się na założenie telewizji przemysłowej przed przystąpieniem do remontu klatki schodowej, elewacji czy piwnicy. Instalacja systemu znacznie ogranicza koszta związane z wandalizmem tuż po przeprowadzonym remoncie. Ponadto instalacja monitoringu przed remontem zdecydowania zmniejsza koszt samej instalacji.

Ochrona przed złodziejami

Kolejnym atutem telewizji przemysłowej zainstalowanej we Wspólnocie Mieszkaniowej jest ochrona przed złodziejami. Dobrym    przykładem mogą tu być wózki dziecięce czy rowery często pozostawiane na klatce schodowej oraz elementy wystroju klatki schodowej lub podwórka. W tym wypadku podobnie jak z wandalami obecność systemu monitoringu skutecznie odstrasza 90% potencjalnych złodziei.

Podrzucanie śmieci i gabarytów

Następną równie istotną cechą monitoringu przemysłowego  jest monitorowanie śmietników, zsypów itd. W wielu budynkach mieszkalnych zdarza się podrzucanie śmieci, a co gorsza dużych gabarytów, za wywóz których płacić musza wszyscy mieszkańcy a nie osoba, która gabaryty pozostawiła. Monitoring eliminuje w 99% takie przypadki, a w pozostałym 1% jest bez problemu wykrywany przez kamery. Dodakowo możliwy jest monitoring pracowników oczyszczania i ewentualnych szkód wyrządzonych podczas pracy.

Bezpieczeństwo lokatorów

Nie bez znaczenia pozostaje również zwiększone bezpieczeństwo lokatorów. Instalując kamery na zewnątrz budynku i na klatkach schodowych skutecznie odstraszamy wszelkich napastników próbujących dostać się do mieszkania w takcie otwierania go przez lokatora. Przypadków zwiększenia bezpieczeństwa jest znacznie więcej w zależności od charakterystyki poszczególnych wspólnot mieszkaniowych.

Monitoring miejsc parkingowych

Instalując kamery przemysłowe obejmujące miejsca parkingowe, zyskujemy dodatkowo ochronę samochodów lokatorów zwłaszcza z połączeniem z blokadami parkingowymi. Poza oczywista ochroną i odstraszeniem przed złodziejami, monitorować możemy również różne incydenty mające miejsce podczas parkowania, np. stłuczki, otarcia uderzenie oraz inne przypadki.

Współpraca z Policją

Bardzo istotną korzyścią posiadania monitoringu jest gromadzenie materiałów dowodowych dla Policji. Niestety w przypadku aktu wandalizmu, złodziejstwa itp. polska Policja rozkłada ręce i umarza sprawę w trybie expressowym, jeżeli nie dostarczymy jej dowodów na przysłowiowej tacy. Monitoring znacznie zwiększa wykrywalność przestępstw i poprawia współpracę z Policją

Monitoring lokali użytkowych.

Ostatnią istotną zaletą monitoringu zainstalowanego na elewacji Wspólnoty Mieszkaniowej posiadającej lokale użytkowe jest zwiększenie ich atrakcyjności dla wynajmującego. Poprzez podniesienie standardu bezpieczeństwa, zwłaszcza przy posiadaniu witryn sklepowych, możliwe jest uzyskanie wyższej ceny najmu lub większej ilości zainteresowanych najemców.

To tylko niektóre z podstawowych cech zastosowania kamer przemysłowych we Wspólnocie Mieszkaniowej. Oczywiście istnieje szereg dodatkowych korzyści nieopisanych w tym artykule.

Nasza firma oferuje atrakcyjne warunki współpracy z Wspólnotami Mieszkaniowymi oraz  Spółdzielniami. Wszystkie nasze systemy obejmujemy 2-letnią gwarancją u klienta, a po tym terminie prowadzimy serwis pogwarancyjny w atrakcyjnych cenach dla naszych klientów.

Zachęcamy do współpracy z nasza firmą w sektorze telewizji przemysłowej, blokad parkingowych oraz systemów alarmowych. Monitoring dla Wspólnoty Mieszkaniowej zawsze jest opłacalny.

W dzisiejszych czasach coraz więcej Wspólnot Mieszkaniowych decyduje się na instalację  telewizji przemysłowej. Pomimo oczywistego i jedynego problemu, czyli kosztów instalacji systemu, monitoring niesie ze sobą szereg korzyści.